MEDIA

Psychofizyka w mediach : wywiady, opinie, komentarze

Radio Kraków, Auto świat, onet.pl, 


badania kierowców kraków

 

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube

Agresja drogowa to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Przykładów jest wiele – ostatni, dramatyczny, sprzed kilku dni. Dwóch kierowców zginęło na drodze S8 w pobliżu Starego Krzewa. Mężczyźni bili się na jezdni i wtedy uderzył w nich białoruski tir. 29-letni krakowianin i 40-letni mieszkaniec Zambrowa zginęli na miejscu. Tymczasem według badań opublikowanych przez „Rzeczpospolitą”, aż 76 proc. polskich kierowców przyznaje, że zdarzyło im się już bać agresywnego zachowania innego kierowcy. W magazynie „Radiostrada” szukamy odpowiedzi na pytania, skąd bierze agresja na drodze i jak sobie z nią radzić. Naszymi ekspertami są psycholog transportu Paulina Łopata z pracowni Psychofizyka i Piotr Leńczowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Instruktorów Techniki Jazdy.
http://radiostrada.auto.pl/agresja-drogowa-skad-sie-bierze/


Radio Kraków – Dlaczego nie przestrzegamy przepisów? W rozmowie z Katarzyną Maciejczyk odpowiada psycholog transportu Paulina Łopata


Kolory mogą pomagać w koncentracji, ale mogą też mocno rozpraszać. Znaczenie ma też kolor samochodu, którym jeździmy.  Jak się okazuje na tej podstawie można powiedzieć coś o jego właścicielu.

O znaczeniu barw w motoryzacji w magazynie „Radiostrada”, Marcin Koczyba rozmawiał z psychologiem transportu Pauliną Łopatą z pracowni Psychofizyka.

Klik-Radio Kraków

 


Jesienią jeździmy gorzej – prawda czy przesąd? W magazynie „Radiostrada”, Marcin Koczyba rozmawiał z psychologiem transportu Pauliną Łopatą z pracowni Psychofizyka.


Słoiki czy zawalidrogi, tak o kierowcach spoza Krakowa mówią często zirytowani mieszkańcy . Jeżdżą słabo, blokują lewy pas i nie wiedzą jak zjechać z ronda. Z takimi opiniami można spotkać się dość często. Dlaczego tak jest , czy kierowcy z okolicznych miejscowości faktycznie jeżdżą słabo, czy tylko sprawiają takie wrażenie. Co może być tego przyczyną dociekał w magazynie Radiostrada Marcin Koczyba w w rozmowie z Pauliną Łopatą, psychologiem transportu z pracowni Psychofizyka.

Klik – Radio Kraków


Młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków? W magazynie „Radiostrada”, Marcin Koczyba rozmawiał z psychologiem transportu Pauliną Łopatą z pracowni Psychofizyka.

Klik – Radio Kraków


Kim są wariaci na drogach? Z Pauliną Łopatą, psycholog transportu, rozmawia w „Radiostradzie” Marcin Koczyba.

Klik – Radio Kraków


Paulina Łopata – psycholog transportu gościem Radiostrady. Jak zaplanować podróż i jak odpoczywać podczas jazdy czyli kilka rad na udaną podróż do celu.

Badania psychotechniczne kierowców Kraków, ul. Wałowa 1, tel. 500-848-774